تظاهرات اعتراضی «در چند شهر» به خشونت کشیده شد

رادیو فردا

شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ تهران ۲۲:۰۱

 

تظاهرات اعتراضی «در چند شهر» به خشونت کشیده شد‎

تجمعات اعتراضی که در روزهای گذشته در چندین شهر ایران در جریان بوده، شامگاه شنبه نیز گسترش یافت و در همین حال گزارش شده که اعتراض‌ها در چند شهر با دخالت مأموران امنیتی به خشونت کشده شده است.

 

نیروهای پلیس سوار بر موتور سیکلت در حال عبور از محل تجمع معترضان در یکی از محلات تهران

۲۱:۵۸

گزارش‌ها همچنین حاکی است، که شامگاه شنبه تظاهرات اعتراضی در شهرهای خرم‌آباد، اراک، بندرعباس، دزفول، زنجان و کرمانشاه برگزار شده است.

این اعتراض‌ها در حالی ادامه دارد که، وزیر کشور از مردم خواست که «در تجمعات غیرقانونی شرکت نکنند» و اگر قصد تجمع دارند، درخواست دهند تا «بررسی شود.»

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، روز شنبه، ۹ دی، با اشاره به فراخوان‌ها در فضای مجازی برای دعوت مردم به تجمع‌های اعتراضی اعلام کرد که «این تجمعات قطعاً غیرقانونی است».

۲۱:۵۷

شامگاه شنبه خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران تصاویری از تجمع عده‌ای در میدان فردوسی تهران را منتشر کرده که در حال کندن میله‌های خطوط اتوبوسرانی و انداختن آنها در خیابان هستند.

این خبرگزاری همچنین تصاویری از به آتش کشیده شدن برخی از اشیا در خیابان‌های منتهی به میدان فردوسی تهران منتشر کرده است.

۲۱:۵۷

تظاهرات اعتراضی «نه به گرانی» ابتدا روز پنجشنبه هفتم دی ماه در مشهد و چند شهر دیگر آغاز شد، اما با تداوم این تجمع‌ها،‌ معترضان علاوه بر شعارهای اقتصادی، شعارهای سیاسی علیه رهبر و مقام‌های جمهوری اسلامی سر دادند.

گزارش‌ها و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی است که تجمع اعتراضی شامگاه شنبه درمیدان توحید تهران برگزار شده است و معترضان شعارهایی مانند: «مرگ بر خامنه‌ای» و«رفراندوم، رفراندوم، اینه شعار مردم» سر داده‌اند.

۲۱:۵۷

تجمع‌های اعتراضی علیه حکومت و شرایط اقتصادی شامگاه شنبه ۹ دیدر شماری از شهرهای ایران برگزار شد. گزارش ها حاکی است که هم اکنون در نقاط مختلفی از تهران تجمع های اعتراضی در حال برگزاری است.

در همین حال تصاویری تأیید نشده‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد نیروهای امنیتی به سوی تجمع‌کنندگان در شهرستان درود در استان لرستان شلیک کرده‌اند، و دو نفر زخمی شده‌اند.

گزارش‌های تأیید نشده‌ای از کشته شدن برخی معترضان نیز منتشر شده است.

 

ادامه تجمعات اعتراضی در شهرهای ایران؛ وزیر کشور هشدار داد

 

ادامه حمایت قانونگذاران آمریکایی از اعتراض‌ها در ایران

 

واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به سخنان رئیس‌جمهور آمریکا

 

                           اعتراضات در شهرهای ایران شبانه ادامه یافت     

همایش حکومتی «۹ دی» در تهران و چند شهر ایران برگزار شد

 

 

سرخط خبرها

گروه جهادی «انصار الفرقان» می‌گوید خط انتقال نفت در امیدیه را منفجر کرده است

 

استانداری تهران از تعطیلی مدارس ابتدایی در هشت شهرستان خبر داد

 

نیروی انتظامی به دنبال متفرق کردن تظاهرکنندگان از خیابان‌ انقلاب و آزادی است

 

استانداری تهران گزارش‌ها درباره منع رفت‌وآمد شبانه را تکذیب کرد

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/wp-content/themes/jovial/inc/related-posts.php on line 12