نیکی هیلی اظهارات وکیل ترامپ را رد کرد: به دنبال تغییر نظام ایران نیستیم 

seyamaknaderi سپتامبر 24, 2018 0

 

 

 

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد بر خلاف اظهارات «رودی جولیانی» وکیل ترامپ، گفت واشنگتن به دنبال تغییر نظام سیاسی ایران نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد بر خلاف اظهارات «رودی جولیانی» وکیل ترامپ، گفت واشنگتن به دنبال تغییر نظام سیاسی ایران نیست.

به گزارش فارس، «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز یکشنبه اظهارات «رودی جولیانی» وکیل شخصی رئیس‌جمهور این کشور را رد کرد و گفت واشنگتن به دنبال تغییر نظام ایران نیست.

هیلی که در مصاحبه با شبکه «سی. ان. ان» گفت‌وگو می‌کرد، با متهم کردن ایران به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه، «عقب راندن نفوذ ایران از منطقه» را هدف واشنگتن توصیف کرد و گفت: «ایالات متحده در ایران به دنبال انجام تغییر نظام نیست. ما هیچ‌جا به دنبال تغییر نظام نیستیم.»

وی ایران را «بازیگری بد» توصیف کرد و با بیان اینکه «مشاوران نزدیک روحانی هم اظهارات خوبی درباره ایالات متحده مطرح نکرده‌اند»، گفت: «اینجا در ایالات متحده کسی ایران را دوست ندارد و در ایران هم کسی ایالات متحده را دوست ندارد. و دو طرف با هم جر و بحث می‌کنند.»

جولیانی شب گذشته در نشست گروهک تروریستی منافقین در نیویورک با حمایت از بروز ناآرامی در ایران، گفت این کشور به سمت تغییر نظام در حرکت است و این اتفاق می‌افتد.

او در این مصاحبه در واکنش به اظهارات «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران که حمله تروریستی روز شنبه در شهر اهواز را به آمریکا نسبت داد، نقش داشتن واشنگتن در این حمله را رد کرد و گفت: «ایالات متحده هر حمله تروریستی‌ای در هر کجا را محکوم می‌کند.»

این در حالی است که بر اساس طرحی که «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا پیش از حضورش در دولت تدوین و به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پیشنهاد کرده بود، حمایت مالی و سیاسی از گروهک‌های تجزیه‌طلب در ایران یکی از محورهای اصلی بود. (جزئیات بیشتر)

نماینده آمریکا در سازمان ملل سپس در توجیه این حمله تروریستی، این حادثه را به «نارضایتی» مردم نسبت داد و مدعی شد که مقام‌های ایرانی باید دلیل این حمله را در داخل کشور جست‌وجو کنند.

هیلی امروز با برنامه «در پیشگاه ملت» شبکه «سی. بی. اس» هم مصاحبه کرد و در آن گفت‌وگو نیز به طرح اظهارات ضدایرانی پرداخت.

وی در این مصاحبه کشورهای اروپایی را که هنوز از ابقای توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنند، به مقابله با ایران تشویق کرد و گفت: «اروپایی‌ها باید تصمیمشان را بگیرند.»

هیلی توافق هسته‌ای با ایران را «وحشتناک» توصیف کرد و گفت برجام میلیاردها دلار سرمایه در اختیار ایران قرار داد. او با تمجید از ترامپ به دلیل خروج از این توافق، گفت خارج شدن آمریکا از توافق هسته‌ای موجب «سقوط اقتصاد ایران» شده است.

او که کشورش هفت سال است برای کنار زدن نظام سوریه در تلاش است، در پرسش به سوالی در مورد آینده «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه، گفت: «او بالاخره خواهد رفت.»

این در حالی است که رسانه‌های آمریکایی پیش از این گزارش داده‌اند که آمریکا چاره‌ای جز پذیرش ادامه حضور رئیس‌جمهور سوریه در قدرت ندارد و حمایت خود از گروه‌های مسلح معارض دولت را نیز کاهش داده است.

منبع:پژواک ایران

سایت حقیقت مانا 

فرستادن دیدگاه »