سرهنگ مهدی مناجاتی دشمن کارلوس کی‌روش، دوست چه کسانی است؟  ایرج مصداقی

seyamaknaderi ژانویه 27, 2019 دیدگاه‌ها برای سرهنگ مهدی مناجاتی دشمن کارلوس کی‌روش، دوست چه کسانی است؟  ایرج مصداقی بسته هستند
سرهنگ مهدی مناجاتی دشمن کارلوس کی‌روش، دوست چه کسانی است؟  ایرج مصداقی

این روزها جامعه درگیر فوتبال و جام ملت‌های آسیا است. بد نیست من هم گریزی به آن بزنم.
سرهنگ مهدی‌ مناجاتی یکی از «دشمنان» کارلوس کی‌روش مربی تیم ملی ایران و یکی از کسانی است که سنگ «منافع ملی» و «مربی ایرانی» و … غیره را به سینه می‌زند. خیلی در مورد او کارنامه‌‌‌ منفی وی در فوتبال ایران پس از انقلاب توضیح نمی‌دهم.  در واقع این نوشته مطلبی است «بدون شرح»
اما در تصویر زیر می‌توانید دوستان او را ببینید:‌
 
bahram-pasban-ghodoosi
از راست به چپ: مجید قدوسی(از مسئولان اوین، دادیار، مسئول دارزدن زندانیان در کشتار ۶۷)، سرهنگ مهدی مناجاتی بازیکن و مربی تیم ملی فوتبال ایران، حمید کریمی(کابل‌زن و شکنجه‌گر شعبه، پاسدار و از مسئولان زندان اوین)، حمید خطرناک(پاسدار بیرحم اوین) و بهرام پاسبان(پاسدار اوین، عامل تجاوز به زندانیان نوجوان در اوین)
 
برای شناخت بیشتر این افراد که جملگی از مسئولان زندان اوین در دهه‌ی ۶۰ و عوامل اعدام و شکنجه هستند می‌توانید مقاله زیر را بخوانید:
http://www.pezhvakeiran.com/maghaleh-50006.html
نظرات سرهنگ مهدی مناجاتی در مورد کی‌روش
مهدی مناجاتی بازیکن سابق پاس و مربی تیم‌ ملی فوتبال ایران که برای اولین بار تیم تحت هدایت او نتوانست از دیدارهای مقدماتی آسیا (یک مرحله قبل از انتخابی) برای شرکت در جام جهانی فوتبال ۱۹۹۰ صعود کند در مورد کارلوس کی‌روش می‌گوید:‌
۲۵ فروردین ۱۳۹۴
«کارلوس کی روش عاشق چشم و ابروی ما نیست که برای ماندن این همه به این در و آن در می زند ، او بیشتر به مسئله اقتصادی قضیه می اندیشد و قطعا اگر ابقا شود ، پول هنگفتی به جیب خواهد زد و از سویی دیگر خوش بحال بعضی از دلالها هم خواهد شد که از این نمد برای خود کلاه خواهند ساخت .

ایشان طی سالهای اخیر که در تیم ملی ما فعالیت کرد ، پول کلانی گرفت اما خروجی عملکرد او آنقدر نبود که برخی از آقایان این همه برایش سرودست می شکنند. من معتقدم که یک مربی وطنی هم می توانست نتایج کروش را بگیرد اما چون بعضی از آقایان در صورت ابقای ایشان پول خوبی به جیب خواهند زد ، لذا برای ماندن او دست به دامان مسئولان می شوند

مگر پیش از این تیم ملی ما با دهداری ، رنجبر ، مهاجرانی ، حبیبی ، طالبی ، علی پروین نتیجه نگرفت که حالا این همه برای ماندن کی روش ، خواهش و تمنا می کنیم ؟ من با ضرس قاطع می گویم که مربیان خوبی داخلی می توانند عملکرد بهتری نسبت به کی روش داشته باشند. من کوچکترین شکی ندارم که در این بین ، پولهای کلانی از بین المال به جیب این و آن می رود و دلالیسم تصمیم نهایی را می گیرد وگرنه چه دلیلی دارد که بعضی ها برای ابقای این مربی این همه  تلاش می کنند و عرق می ریزند . اگر این حمایتها برای یک مربی وطنی صورت می گرفت ، مطمئن هستم که در جام ملتهای آسیا قهرمان می شدیم .»
http://www.nasserhejazi1.ir/fa/ndt/26672
مخالفت با جوانگرایی در تیم ملی
۲۱ مهر ۱۳۹۴
«تیم ملی در حال حاضر از بازیکنان جوان در ترکیب خودش استفاده می‌کند که در وضع کنونی این به نفع فوتبال ما نیست. یک سرمربی زمانی از بازیکنان جوان در ترکیب تیمش استفاده می‌کند که فرصت برای هماهنگی بین بازیکنان تیم وجود داشته و زمان زیادی برای حضور در یک تورنمنت مهم بین‌المللی باقی مانده باشد. کی‌روش در حالی از بازیکنان جوانان در ترکیب استفاده می کند که ما فاصله کمی با مسابقات مهم بین‌المللی داریم. در این مواقع اکثر مربیان دنیا ترکیبی از بازیکنان جوانان و باتجربه‌ها را در تیم خودشان استفاده می‌کنند، نه اینکه ۷۰ درصد تیم را یکباره جوان کنند.
متاسفانه در این زمینه فدراسیون هیچ اشرافی ندارد و کی‌روش هر کاری دلش می‌خواهد، انجام می‌دهد. در حالی که بعد از اتمام قراردادش پولش را از فدراسیون می گیرد و از ایران می رود و فشار و عواقب کارهایش ضربه بدی به فوتبال ایران می زند. کی‌روش با توجه به زمان زیادی که داشت عملکرد خوبی از خودش در فوتبال ما به جا نگذاشت. متاسفانه رسانه ها و فدراسیون هم حامی او هستند و این مسئله باعث آسیب در فوتبال ایران می‌شود. او از نتایج زحمات مربیان داخلی که در باشگاه‌ها زحمت می‌کشند و بازیکن را تحویل تیم ملی می‌دهند استفاده می‌کند، مربیان داخلی اگر می‌توانستند در راس کادر مربیگری تیم ملی قرار بگیرند نتایج بهتری از کی‌روش کسب می‌کردند.»
http://ana.ir/fa/news/67/43453
دشمنی با کی‌روش و حمایت از خاکپور و مایلی‌کهن
ضدیت مناجاتی با کی‌روش و حمایت از مربیان وطنی. وی در حالی از خاکپور و مایلی کهن حمایت می‌کرد که یکی از قوی‌ترین تیم‌های امید ایران را سوزاندند و نتوانستند و تیم ایران را به المپیک ببرند.
«در مورد وضعیت تیم ملی فوتبال امید ایران و اینکه گفته می‌شود قرار است کارلوس کی‌روش در مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی المپیک در قطر حاضر شود، عنوان کرد:‌ از زمانی که تیم امید در اختیار محمد خاکپور قرار گرفت وضعیت آن خوب شده است. خاکپور کارنامه خوبی در تیم امید دارد و او توانسته حریفان قدرتمندی را شکست دهد. بازیکنان بزرگی که مربی می‌شوند کار خود را بلد هستند. اگر کی‌روش مدیر تیم ملی بود بحثی در این مورد وجود نداشت ولی کسی که سرمربی تیم است فقط می‌تواند نظر مشورتی داشته باشد و نمی‌تواند به طور مستقیم اعمال نظر کند.
نمی‌دانم فدراسیون چقدر می‌خواهد به پای کی‌روش بماند. او از ۱۲ ماه سال ۱۱ ماه دندان‌درد دارد و برای مسواک زدن و دندان دردش هم باید به پرتغال برود. وقتی او این اقدامات را می‌کند رفتارش به نوعی دهان کجی به فوتبال ایران است.
پیشکسوت فوتبال ایران در مورد اینکه آیا با حضور محمد مایلی‌کهن به عنوان مدیر فنی و حضور کی‌روش در کنار تیم امید به نوعی تداخل کاری نیست، خاطرنشان کرد: مایلی‌کهن از مربیان زحمت‌کش فوتبال ایران است که با توجه به شناختی که از اخلاق او دارم می‌دانم چنین مسئله‌ای را قبول نمی‌کند. مایلی‌کهن بسیار سرشناس است. او قبلا سرمربی تیم ملی بوده و اگر پذیرفته مشاور تیم امید باشد به خاطر عرق ملی است که به کشورش دارد. تیم ملی امید روال بسیار خوبی دارد و نباید این تیم را از روال عادی خود خارج کرد و با دخالت‌های بی‌فایده کار را خراب کرد. وی در پایان یادآور شد: آرزو می‌کنم علی کفاشیان تا آخر دنیا رئیس فدراسیون فوتبال باشد و با کارهایی که انجام می‌دهد شخصیت مربی ایرانی را بیشتر از این زیر پا بگذارد. ما مربیان ایرانی بزرگی داریم که یک تار موی آنها به بسیاری از مربیان خارجی می‌ارزد»
https://www.farsnews.com/news/13940903001119
این عده با حمایت مشتی فرصت‌طلب در فدراسیون فوتبال با حمایت از مایلی کهن و خاکپور اجازه استفاده از تجربیات گران‌بهای کی‌روش در تیم امید را ندادند تا بهترین تیم امید ایران پس از انقلاب، با بی‌کفایتی آنها از راه‌یابی به المپیک بازماند.
۲۷ آبان ۱۳۹۴
«آیا مربی بزرگ در فوتبال ایران نداریم. حشمت مهاجرانی، حسن حبیبی، علی پروین، امیر قلعه‌نویی مربیان بزرگ این مملکت نبودند؟ اما متاسفانه اغلب ایرانیان در خانه نشسته و شاهد این اتفاقات هستند. آیا گرایش بازیکنان به مربی ایرانی بیشتر از مربیان خارجی نیست؟ ما پول بسیار زیادی به کی‌روش دادیم و اگر به جای اینکه این پول را به کی‌روش می‌دادیم جو می‌کاشتیم برای ما سوددهی بسیار بیشتری از لحاظ مالی داشت.»
http://metafootball.com/fa/news/2015/3/1/153112
مربی ایرانی به کی‌روش شرف دارد
۲۷ آبان ۱۳۹۴
«مهدی مناجاتی درباره ادعای جدید کارلوس کی روش مبنی بر احتمال جدایی از تیم ملی فوتبال عنوان
کرد: این ها همه اش از بی عرضگی رییس فدراسیون است. کاش روسای قبلی فدراسیون سر کار بودند تا جوابی دندان شکن به این آقا بدهند. او فکر می کند کیست؟ قبل از کی روش مربیان بسیار بزرگ تر و اسم و رسم دار تری به فوتبال ایران آمدند و رفتند ولی هیچ کدام این کار ها را نکردند.
وی ادامه داد: من نمی دانم کی روش برای فوتبال ما چه کرده است؟ مگر همین تیمی که دیروز ۶ تا به آن زدیم را قبلا ۱۹ گله نکرده بودیم؟ کی روش دلال هایی دارد که برایش تبلیغات می کنند و از کاه او کوه می سازند. جمع کنید این بساط را. به حضرت عباس قسم کوچکترین مربی ایرانی به کی روش شرف دارد. حداقل مربی ایرانی دلش برای تیم ملی می سوزد. این همه پول می گیرد، هر دفعه هم یک داستانی برای تیم ملی درست می کند.
مناجاتی افزود: کی روش فوتبال ما را تحقیر می کنه و اینطور نمی شود. همین جوانانی که مدام پزش را می دهد، از باشگاه ها و توسط مربیان زحمتکش داخلی رشد یافته اند.»
http://old.alef.ir/vdchmznxv23nzvd.tft2.html?311050
۹ فروردین ۱۳۹۷ قبل از جام جهانی در مخالفت با انتخاب اشکان دژآگه و رامین رضاییان
از عصر سنگی تا به الان این مسائل را ندیده بودیم که مربیان بزرگی که در فوتبال ایران فعال بودند و بازیکنان برایشان احترام زیادی قائل بودند چنین برنامه‌ای را در نظر بگیرند. مربیان خارجی که به ایران آمدند از بزرگانی بودند که در دنیای فوتبال نظیر کم داشتند. مربیان خارجی در این کشور کم ندیده‌ایم. به نظر من کی‌روش تخم دو زرده می‌کند. او فوتبال ایران را بسیار سطح پائین می‌داند. ابتدایی ترین کار فنی برای انتخاب بازیکن دیدن عملکرد بازیکن است.  در تمام جهان باید وضعیت بازیکن بررسی شود و سپس اقدام به انتخاب کرد.
انتخابات تیم ملی غیبی شده است. او یک مرتبه لیستی ارائه می‌کند و معلوم نیست بر چه مبنایی است. در این شرایط به این نتیجه می‌رسیم وقتی بازی دیده نشده و نمی‌دانیم بازیکن سالم و آماده است به چه شکلی انتخاب شده است؟ ابتدایی ترین کشورهای دنیا هم این عملکرد را ندارند. فوتبال ایران در سطح آسیا و حتی در جهان شناخته شده است. او همیشه غیبی لیست می‌دهد و این مسئله باعث ناراحتی تیم‌ها و مربیان می‌شود. باید بازیکنان را دید و سپس انتخاب کرد. باید از مربی تیم و باشگاه هم در  این مورد سوال کرد.
https://www.farsnews.com/printnews/13970108000998
۱۶ دی ۹۷
«تمام فوتبال ما مدیون سرمربیان شاغل در لیگ برتر هستند. آنها بازیکنان فوتبال ما را تربیت می‌کنند. کی‌روش کار آسانی در جام ملت‌های آسیا دارد و فقط باید هماهنگی تیم را انجام بدهد. کار اصلی را مربیان لیگ ما انجام می‌دهند.»
www.mizanonline.com/fa/news/482458
یعنی با یک چشم هم می‌توانیم, قهرمان شویم
پس از پیروزی بر تیم چین / ۷ بهمن  ۱۳۹۷، به منظور عادی جلوه دادن پیروزی ایران و ایجاد فشار روی تیم ملی. اگر پیروز شد که کار خاصی نکرده، اگر شکست خورد، مربی بایستی جواب ناکامی‌اش را بدهد.
«چه زمانی که بچه بودیم و برای دیدن بازی‌های تیم ملی به ورزشگاه می‌رفتیم چه وقتی که خودمان به تیم ملی دعوت شدیم و بازی می‌کردیم و چه الان, همیشه ایران بودیم. اصلاً نام تیم ملی را باید «ایرانِ‌ بزرگ» بگذارند, چون واقعاً‌ ما همیشه در آسیا بزرگ و کبیر بوده‌ایم. یکی می‌گفت اگر ما در بازی‌ها از حریف می‌ترسیم, حریف ۱۰ برابر بیشتر از ما می‌ترسد.
وی ادامه داد: به من گفتند تیم ملی ایران را در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ چطور می‌بینی, من جواب آنها را با یک اصطلاح فوتبالی قدیمی دادم؛ به آنها گفتم اگر بازیکنان ما یک چشم‌‌شان را هم ببندند باز هم می‌توانیم در مسابقات پیروز شویم, یعنی با یک چشم هم می‌توانیم, قهرمان شویم. این برای عشقی است که این بازیکنان به مملکت‌شان دارند. زمانی که سرود ایران که قبل از بازی‌ها نواخته می‌شد, احساس می‌کردیم که کل دنیا را به ما داده‌اند و از همین سرود قدرت عجیبی می‌گرفتیم.
پیشکسوت فوتبال ایران, عنوان کرد: شک نکنید این تیم, واقعاً تیم است اما نه فقط به خاطر تکنیک و تاکتیک. زحمتی که مربیان برای تیم می‌کشند نصف کار است و نصف دیگر همبستگی تیم ملی است که با غیرت بازیکنان توأم شده است. این خاصیت از قدیم بوده, الان هم هست و در آینده هم خواهد بود. برای بازیکنان ما خیلی مهم است کودکی که جلوی تلویزیون نشسته و منتظر برد تیم ملی است را خوشحال کنند, اینها مسائلی است که باعث شده تیم ملی ایران همیشه نسبت به سایر تیم‌ها متمایز باشد.
مناجاتی, درباره دیدار فردای ایران با ژاپن در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا, عنوان کرد: ژاپن یک تیم سرعتیِ خوب است ولی ما ایرانیم و همیشه همه تیم‌های آسیایی از ما ترسیده‌اند. اگر ما از ژاپن نیمه ترسی داریم, شک نکنید آنها ۱۰ برابر بیشتر از ما می‌ترسند. ژاپن را با دو گل شکست می‌دهیم و به فینال راه پیدا می‌کنیم. شک نکنید تیم ما با قهرمانی از امارات برمی‌گردد و از همین الان پیشاپیش قهرمانی ایران را به مردم تبریک می‌گویم.»
http://www.ghatreh.com/news/nn46062206
ایرج مصداقی ۷ بهمن ۱۳۹۷
irajmesdaghi@gmail.com

منبع:پژواک ایران

سایت حقیقت مانا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.